Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania

Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania – Powiat Stalowowolski to najpotężniejsze przedsięwzięcie oświatowe, zrealizowane przez powiat w przeciągu ostatnich 15 lat.

Pod względem skali wielkości inwestycji oraz jej charakteru ośrodek w Centrum Edukacji Zawodowej można równać tylko z Mielcem i Rzeszowem.

Realizacja projektu wartego ponad 13 milionów złotych rozpoczęła się w 2012 roku. 85 procent środków wydanych na ten cel pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, a reszta z budżetu powiatu. W ramach prac zostały przebudowane warsztaty szkolne, aula, dobudowana została nowoczesna kotłownia, a w niewykorzystywanym do celów dydaktycznych budynku magazynowym uruchomiono lakiernię, w której uczą się zawodu uczniowie klas samochodowych CEZ. Ponadto aż 10 laboratoriów zostało wyposażonych w nowoczesny sprzęt, maszyny, urządzenia i oprogramowanie. Laboratoria te są wyposażone w takie sprzęty, jak : tokarki z pomiarem elektronicznym, obrabiarki CNC, półautomaty MIG/MAG, ploter laserowy, ploter tnący, twardościomierz, mikroskop metalograficzny, defektoskop ultradźwiękowy. Aula szkolna przeszła gruntowny remont, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, oświetlenie i sprzęt multimedialny. Można tu organizować konferencje naukowe, kursy zawodowe, spotkania z pracodawcami.

Ta niezwykle ważna inwestycja w CEZ podnosi znacznie atrakcyjność szkoły i przyciąga do niej uczniów oraz sprawia, że szkoła będzie wypuszczała na rynek pracy absolwentów z ciekawymi i poszukiwanymi przez pracodawców umiejętnościami.