Tytuł artykułu: Konsultacje
Data Publikacji: 2016-03-11 11:49:48

14 marca 2016 r. (poniedziałek) o godzinie 15:00 odbędą sie konsultacje nauczycieli z rodzicami uczniow Centrum Edukacji Zawodowej.

Tytuł artykułu: Szybki konkurs ECDL pt. "e-Umiejętności przepustką do ..."
Data Publikacji: 2016-03-10 09:03:06

Zapraszam do kolejnego konkursu, tym razem filmowego.

      Kolejna edycja konkursu "Edukacja z Panem T.I.K-em", organizowana przez Polskie Biuro ECDL ma w tym roku zachęcić dzieci i młodzież do zastanowienia się nad tym, jakie korzyści może przynieść znajomość technologii informacyjno-komunikacyjnych. Hasło VI edycji  konkursu brzmi bowiem „e-Umiejętności przepustką do…”. Zadaniem uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest nagranie 1-minutowego filmiku, który ilustrowałby tezę, do czego przydatne mogą być umiejętności cyfrowe.

 

alt

Informacje u pani Moniki Bis, sala 107.

Regulamin konkursu

Fanpage https://www.facebook.com/konkurs.pantik/

 

O konkursie można także przeczytać na stronie konkurs.ecdl.pl lub na na stronie Polskiego Biura ECDL – www.ecdl.pl.  

Informacje o obchodach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego na stronie www.sdsi.pti.org.pl.

Monika Bis

Tytuł artykułu: Zapraszamy na Dni Otwarte ECDL w naszej szkole.
Data Publikacji: 2016-03-09 17:29:30

     Już po raz kolejny zachęcamy do udziału w Dniach Otwartych ECDL 2016 w CEZ, organizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

alt

    W Stalowej Woli, w okresie 14.03.2016 r. - 20.03.2016 r. Stalowowolskie Centrum Egzaminacyjne ECDL CE-0138 w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli w we współpracy z podległymi laboratoriami ECDL organizuje Dni Otwarte ECDL.

Hasłem przewodnim tegorocznych dni otwartych jest „Mój pierwszy Certyfikat ECDL”.

Na terenie placówki w laboratoriach egzaminacyjnych:

  • Laboratorium Egzaminacyjne nr LAB-1733 - sala nr. 5W – Paruch Lucjan
  • Laboratorium Egzaminacyjne nr LAB-0539 - sala  nr. 29 – Czerwiński Krzysztof
  • Laboratorium Egzaminacyjne nr LAB-9069 - sala  nr. 107 – Bis Monika, Myśliwiec Waldemar

będą na lekcjach organizowane  warsztaty wiedzy informatycznej, konkursy, Quizy z zakresu ECDL-a. Na dniach otwartych będą wykorzystywane testy próbne on-line, za pomocą których można zbadać swoje umiejętności i otrzymać cenną nagrodę w postaci Voucheru na egzamin ECDL.

Oprócz tego w powyższych laboratoriach planowane są dyżury egzaminatorów, gdzie będzie można sprawdzić swoją wiedzę na teście przykładowym oraz uzyskać wszystkie potrzebne informacje przed przystąpieniem do egzaminu.

Dla uczestników dni Otwartych ECDL 2016 przewidziane są drobne upominki a dla osób biorących udział w konkursach i testach atrakcyjne nagrody. :)

Lista wszystkich partnerów biorących udział w Dniach Otwartych ECDL na stronie http://www.ecdl.pl

 

 Koordynatorzy Lucjan Paruch, Monika Bis

Tytuł artykułu: Finał kampanii DBI 2016 :)
Data Publikacji: 2016-03-07 14:46:43

     Uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej już po raz kolejny wzięli udział w ogólnoświatowej kampanii pt. Dzień Bezpiecznego Internetu, mającej na celu promowanie świadomego korzystania z sieci i jej zasobów. W tym roku DBI obchodzono na świecie dnia 9 lutego, pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie” przypominającym, że tak naprawdę każdy użytkownik sieci może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym, pozytywnym. Szkolne działania DBI prowadzone na przełomie stycznia i lutego obejmowały szereg inicjatyw edukacyjnych, działań oraz projektów.

alt

 

Przede wszystkim uczniowie klas I, II technikum i zasadniczej szkoły zawodowej zostali przeszkoleni na platformie e-learningowej i uczestniczyli w kursach on-line, poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa w Internecie. Ponad to przygotowano wystawy i ekspozycje tematyczne w sali komputerowej, na korytarzu szkolnym i na auli traktujące o zagrożeniach internetowych oraz dotyczących polityki bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Na zajęciach wychowawczych prowadzono pogadanki n.t. sekstingu, czyli nadmiernego przesyłania intymnych zdjęć za pomocą telefonu lub Internetu z uwzględnieniem potencjalnie negatywnych konsekwencji oraz sposobów uzyskania pomocy w trudnych sytuacjach.      Natomiast największym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się konkursy graficzno-informatyczne pt. „Lepszy Internet zależy od Ciebie”, w których wzięło udział 197 uczniów z klas I II, III, IV technikum i klas II zasadniczej szkoły zawodowej. Duże zainteresowanie wynikało z faktu, iż młode pokolenie tak świetnie radzi sobie, na co dzień z technologiami komputerowymi, ale poparte było także ich wiedzą i otwartością na podejmowanie interesujących inicjatyw.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w ubiegłym roku szkolnym za pomysłowość i oryginalność podejmowanych działań koordynatorki DBI w CEZ, Monika Bis, nauczyciel informatyki i grafiki komputerowej oraz Justyna Krawiec nauczyciel przedmiotów zawodowych uhonorowane zostały wyróżnieniem, jednym z dziesięciu w Polsce, a szkoła otrzymała Certyfikat SSL gwarantujący ochronę danych na stronach www.

     W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 197 uczniów z 15 klas: I, II i III, IV technikum i II klasy zasadniczej szkoły zawodowej, którzy przygotowywali projekty graficzne w trzech kategoriach: kalendarz/piramidka, plakat/puzzle, grafika na torbę, w dowolnym programie graficznym (Publisher, Photoshop, GIMP, CorelDraw, Inkscape). Tematyka opracowanych projektów miała nawiązywać do hasła ogłoszonego przez głównych organizatorów, ze szczególnym uwrażliwieniem na zachowanie prywatności w sieci, dbałości i ochrony swojego wizerunku także w Internecie.

I etap polegał na wyłonieniu przez uczniów danej klasy najlepszych prac, które przechodziły dalej do szczebla miedzyklasowego.W ten sposób do etapu II zakwalifikowano: • 37 prac w kategorii kalendarz/piramidka • 38 prac w kategorii plakat/puzzle • 18 prac w kategorii grafika na torbę reklamową.

    Dnia 3 marca 2016r. na uroczystym podsumowaniu szkolnych obchodów DBI wręczono nagrody i dyplomy laureatom i zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Obecni na imprezie byli: Pan Janusz Zarzeczny – Starosta Powiatu Stalowowolskiego, który wręczył ufundowaną przez Radę Powiatu I nagrodę w kategorii kalendarz/piramidka (grafika rastrowa), Pan Ryszard Dąbal-ARTMET Plus – darczyńca I nagrody głównej w kategorii plakat/puzzle oraz Pan Władysław Goździela – wicedyrektor szkoły reprezentujący Radę Rodziców, fundatora I nagrody w kategorii kalendarz/piramidka (grafika wektorowa). Główną nagrodę w postaci laptopa wręczył w imieniu licznych sponsorów Pan Piotr Żyjewski – Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej. Zdobył ją Bartłomiej Puzio - uczeń kl. IV i /technik organizacji reklamy za swój projekt grafiki wykorzystany na torbę reklamową.

 

 

alt

Wyniki konkursów:

Kategoria: Kalendarz/ piramidka (grafika rastrowa)

I miejsce Mariusz Dziuba kl. 2-56/ zasadnicza szkoła zawodowa-nagroda SmartWatch Sony ufundowany przez Starostę Powiatu Stalowowolskiego Pana Janusz Zarzecznego

II miejsce Bartłomiej Skalski kl. 2-1/ zasadnicza szkoła zawodowa

III miejsce Patryk Rychlicki kl. 2-1/ zasadnicza szkoła zawodowa

Kategoria: Kalendarz/ piramidka (grafika wektorowa)

I miejsce Izabela Fiut kl. IIr/ technikum- nagroda tablet ufundowany przez Radę Rodziców CEZ

II miejsce Filip Krawiec kl. IIr/ technikum

III miejsce Kinga Wośko kl. IIr/ technikum

Wyróżnienia: Klaudia Czubacka kl. IIr/ technikum Małgorzata Kotwica kl. IIr/ technikum Joanna Leń kl. IIr/ technikum Justyna Stępień kl. IIr/ technikum Katarzyna Szczygieł kl. IIr/ technikum

Kategoria: plakat/puzzle

I miejsce Kowal Marcin kl. Ik/ technikum- tablet ufundowany przez Pana Ryszarda Dąbala - ARTMET Plus Stalowa Wola

II miejsce Mateusz Szabelski kl. IVi/ technikum

III miejsce Duma Adrian kl. Iim/ technikum

Wyróżnienia: Angelika Wyka kl. If/ technikum Michał Kowalski kl. IIIfi/ technikum Kacper Lichwiarz kl. Ii/ technikum Jakub Piestrak kl. Ir/ technikum Natalia Płachcińska kl. Ir/ technikum Konrad Popek kl. IIk/ technikum Bartłomiej Serafin kl. Is/ technikum Sebastian Wasąg kl. Iim/ technikum

Kategoria: nadruk graficzny na torbę reklamową

I miejsce Bartłomiej Puzio kl. IVi/technikum- NAGRODA GŁÓWNA LAPTOP -ufundowany przez sponsorów 

II miejsce Piotr Majchrzak kl. IIIr/technikum

III miejsce Bartłomiej Sobkiewicz kl. IIIr/technikum

Wyróżnienia: Adrianna Czerwińska kl. IIIr/ technikum Klaudia Niedopad kl. IIei/ technikum Natalia Pater kl. IIIr/ technikum Karolina Sidor kl. IIIr/ technikum Daria Zbyrasz kl. IIIr/ technikum

 

alt

Wszyscy zwycięzcy otrzymali zdobytą nagrodę, zestaw gadżetów oraz własną pracę przygotowana na konkurs:, czyli plakat w postaci układanki puzzle lub kalendarz lub torbę z nadrukiem. Do tego dołączone były dyplomy zaprojektowane przez uczniów z klasy technik organizacji reklamy Katarzynę Szczygieł, Kingę Wośko oraz dyplom opracowany z wykorzystaniem grafiki Karoliny Sidor.

Sponsorami nagród w konkursie byli:

• Starostwo Powiatowe

• Rada Rodziców CEZ

• ARTMET Plus – Ryszard Dąbal

• EDU – CONSULT – Zbigniew Pospolitak

• SafeKiddo Foundation – Marcin Marzec

• SKAREM Sp. z o.o. • Biuro Plus – Lucyna i Adam Koptyra

• Monika i Lucjan Paruch

• COVERNET - Damian Giecko

• Biuro Serwis Lublin • DRUKGRAF – Jacek Dworak

• KOSSTA • Salon Foto – Bogusław Kwieciński

• Agencja Reklamy NADO

• MICRO Otmuchów – Marek Kowalski

• Sklep Komputerowy AND COMPUTERS S.C.

• Wydawnictwo HELION S.A.

• Sklep komputerowy Komputronik

• Wydawnictwo NOWA ERA

• MULTIMEDIA Polska

• MEDIA EXPERT

• Stella ZIT

• Wydawnictwo WSiP

• Telekomunikacja ORANGE

• Nadsański Bank Spółdzielczy

• Redakcja Echo Dnia

Patroni medialni:

• Wydawnictwo SZTAFETA

• Redakcja Echo Dnia

• Redakcja Tygodnik Nadwiślański

• Telewizja Miejska Stalowa Wola

• Telewizja Stella

      Na zakończenie szkolnych obchodów odbyła się w projekcja filmu edukacyjnego pt Na zawsze”, poświęconego problemowi sekstingu i nadmiernego publikowania zdjęć o charakterze seksualnym w sieci, na portalach społecznościowych, w telefonach. Wszystkim nieobecnym ale także tym, którzy chcieliby obejrzeć film i wykorzystać go do dyskusji na lekcjach  wychowawczych, udostepniamy link - wystarczy kliknąć w tytuł filmu.

alt

     Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach, szkoleniach oraz współpracujących przy organizacji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu serdecznie dziękujemy za otwartość na nasze pomysły, chęć i duże zainteresowanie. Specjalne podziękowania składamy także paniom Ani Glanert i Basi Jareckiej z biblioteki za wsparcie i pomoc, na którą zawsze możemy liczyć :)

Zapraszamy do zabawy już za rok…

Galeria fotek w zakładce CEZ w obiektywie

Napisali o nas:

http://stw24.pl

http://www.stalowowolski.pl

http://www.stalowka.net

Echo Dnia

Sztafeta nr 10 z dn. 10 marca 2016r.

Telewizja STELLA

Telewizja Miejska

Koordynatorzy szkolnych obchodów DBI Monika Bis i Justyna Krawiec

Tytuł artykułu: Szkolny Klub Filmowy poleca!
Data Publikacji: 2016-02-28 17:43:24
 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   185   186   187   188   189   190   191   192   193   194   195   196   197   198   199   200